VIDEO Sivák rekordně rychlý gól, vyrovnal světové maximum

ŽILINA – Útočník MsHK DOXXbet Žilina Peter Sivák se v neděli stal střelcem jednoho z nejrychlejších gólů v historii hokeje, když v zápase 39. kola Tipsport extraligy proti Popradu otevíral skóre už v 5. sekundě.

V samostatné české extralize jde podle dostupných statistik o nejrychlejší gól . Dosavadní rekord držel Lukáš Říha, který 12. října 2007 otevíral jako hráč MHC Martin střelecký účet utkání v Nitře (0: 5) již v sedmé vteřině.

Sivák vyrovnal dosavadní světový rekord v rychlosti vstřelení gólu v profesionálních hokejových setkáních.Podle Guinessovy knihy rekordů a statistik IIHF jsou střelci nejrychlejších gólů v profesionálním zápase Alexander Mogilnyj (rok 1991, za hosty v zápase Toronto – Buffalo), Doug Smail (1981, za domácích v utkání Winnipeg – St. Louis) a Bryan John Trottier (1984 , za hosty v duelu Boston – New York Islanders). Všem na otevírací gól stačilo pět sekund.

Podle manažera a asistenta generálního manažera Žiliny Jana Nociar ani tento údaj nemusí být konečný, může se ještě o něco zkres. “Podle DVD záznamu, které jsme si prohlédli a poslali na řídící orgán soutěže a na komisi rozhodčích padl gól už mezi třetí a čtvrtou sekundou.Je nyní na nich, jaké stanovisko k tomu zaujmou, “ uvedl.

Vladimír Paštinský, ředitel Pro-hokeje však rázně odmítl na zápis rozhodčích reagovat, s tím, že na to nemá mandát a podle něj tak může učinit pouze příslušný orgán a tím je komise rozhodčích.

v hokeji po otevření hry na začátku druhé či třetí třetiny padly i rychleji góly: Claude Provost v roce 1957 a Denis Savard v roce 1986 zaznamenali přesné zásahy už po čtyřech sekundách hry. v Evropě byl dosud střelcem nejrychlejšího gólu Magnus Wernblom z MODO, který brankáře Leksandu překonal v roce 2000 už v 6.sekundě.