Pelta chce nowego przewodniczącego sędziów Polaka Listkiewicza

Prezes Związku Piłki Nożnej Republiki Czeskiej Miroslav Pelta chce funkcji głównych sędziów biorących udział obcokrajowców z doświadczeniem FIFA. Potwierdził spekulacje mediów, że jego kandydatem jest były sędzia Polski Michal Listkiewicz, który jest w komisji sędziów FIFA w przeszłości prowadził stowarzyszenie polskiej.

„Z tego wniosek, chcę iść do Komitetu Wykonawczego FARC a Odczuwam bardzo dobre wrażenie w moich kolegach “- powiedziała dziś Pelta w prasie.

w godzinach popołudniowych, Komitet przyjął projekt wykonawczy Pelt i dał mandat do ów akt Listkiewiczem.

Třiašedesátiletý Listkiewicz kiedyś elita europejska sędzia.Gwiżdżąc i ostateczne MS 1990 i był nominowany do Igrzysk Olimpijskich, 1988, ME lub 1988 MS 1994. Od 1989 roku pracował jako polski rzecznik stowarzyszenia, sekretarza generalnego, Wiceprezesa i między 1999-2008 jako przewodniczący. Jest obecnie członkiem komisji arbitrażowej FIFA.

„Po Dáša Damková (sędziowie główni) muszą przyjść do następnej osoby z doświadczeniem międzynarodowym.


Był w komisji UEFA, teraz w FIFA. Spełnia wszystkie co by taki człowiek powinien. jako były prezes polskiego Towarzystwa sklep z łóżkami dla dzieci zna procedur. W trakcie negocjacji to żeby wiedzieć, że to stało się całkowicie jasne, jak to powinno działać, „
powiedział przewodniczący FARC.

< i> „jest również niezwykle biegły język. Jego żona miała męża Cech. mam zabawy z nim českopolsky ponadto może on wykonywać wiele innych języków.Więc jeśli coś nie jest problemem, to bariera językowa “ oznaczała Pelta.

Zewnętrzny ekspert ma również na celu zapobieganie spekulacjom:” Przede wszystkim chciałem rozejrzeć się po Czechach, Ale kiedy zobaczyłem nastrój spekulacji w ciągu ostatnich kilku tygodni, powiedziałem, że jeśli mam wybrać kogokolwiek, to byłoby kwestią, czy nie miało to żadnego stosunku do Pilzna czy Sparty “, powiedziała Pelta.

Jego decyzja doceniona była także szefa pierwszej ligi Dušan Svoboda. “To, że komisje sędziowskie będą prowadzone przez obcokrajowca, nie jest czeskim oryginałem. To kwestia wiarygodności. Cieszę się, że kierownictwo FAČR było w tym kierunku.Czy to był ktoś z Republiki Czeskiej, będą rozpatrywane, kto wie, „ powiedział Svoboda.

Pelt w środę powiedział, że zamierza dokonać istotnych zmian do sędziów nie tylko na czarter, ale również stworzenie nowej komisji. „będzie nowa Komisja z nowego prezydenta, który będzie emerytowany sędzia z wysokimi standardami uczciwości. Byłem w końcowej fazie negocjacji z poszczególnymi członkami powiedział dwa dni temu.

Działania te go prowadzić, między innymi tapety 3d dla dzieci sędziowie skandal znak sumiennego i Jiri Jech, który przed meczem ligi Pribram Slavia pijany. Obaj zostali natychmiast karane, oprócz Pelt chce zostać wydalony do życia z FARC.

„to (zachowanie sumienny z Jech) jest niedopuszczalne. Gdybyś usłyszał, jak się śmiemy na Kongresie FIFA w Meksyku.To płakać “- powiedziała dzisiaj Pelta.