Náš tenisový hráč vyhrál jeden zápas a přesunul 500 bodů nahoru

TRNAVA. Domácí držitel volné karty Alex MOLČANOV senzačně zvítězil v úterním duelu 1. kola hlavní soutěže dvouhry na turnaji ATP Challenger Tour Arimex Open v areálu TC Empire na Hajdóczyho ulici v Trnavě (19. – 27. září).

Nad 25-letým Čechem Janem Šátralom, 238. v renkingu, triumfoval náš tenista za 122 minut poměrem 7: 6 (6), 7: 6 (2).

Sedmnáctiletý levoruký Prešovčan Molčan, 1552. v hodnocení mezi seniory, debutoval v hlavní singlové soutěži na challengerový úrovni, mezi junioři je na 20. příčce v tzv.ITF kombinovaná počítačová objednávka.

Pervasivní Ľubomír Kurhajca v programu NTC hrál významnou roli v triumfu Slováků mladších 18 let na Mistrovstvích mistrovství mužů tohoto věku v La Rochelle ve Francii.

V lednu Hubert Hurkacza, spolu s Poliakem, hrál finále juniorské squady na Grandslamově australské soutěži.

Molcano bude v osmém finále v Trnavě, kterým je čtvrtý Albert Montanes (124.). 17tiletý superintendant jiného mladého Slováka Martin Blaška z 1. kola (6: 3, 6: 4) je 22. nejmladším mužem.

Molcan je již jistý o bonusu ve výši 730 eur a 8 bodů v systému, a 28. září se přesune o 500 pozic.

“Nečekal jsem to vůbec.Sen se stal skutečností, “uvedl MOLČANOV pro oficiální stránku turnaje www.atptrnava.sk.

” poprat jsem se s tím dobře, i když jsem byl pod menším tlakem. Protivník udělal malé chyby, ale jen mi pomohli. Měl tři soubory. Během hry jsem se snažil udržet míč ve hře. Nechtěla jsem jít do žádného rizika. Hrál jsem velké body, je to úplně jiná úroveň tenisu. V dalším kole se budu snažit pomstít Maťa Blaška z NTC, protože budu hrát proti MONTANESA, který ho v prvním kole zde v Trnavě vyřadil. “//

Prjemn ok tady v Trnavě pro Slovensko :) Postup juniora Molano !Posted by ATP Trnava on Tuesday, September 22, 2015

Méně se již dařilo zkušenějšímu Andreji Martinovi, který prohrál s Francouzem Stéphanem Robertem za 78 minut 5: 7, 2: 6.

Od neděle 26letý Bratislavčan Martin, 155. v renkingu, ještě v sobotu hrál na tvrdém povrchu v hale v Gdyni čtyřhru za ČR v rámci daviscupového duelu s Polskem, nyní po třech dnech nastoupil v úplně jiných podmínkách . Pětatřicetiletý Robert se umístil na 332. místě, ale v minulosti byl také 61 let.místě.

Neměl ani kvalifikaci Miloslava Mecira, který za polio Kamila Majchrzáka ztratil v 61 minutách 4: 6, 0: 6.

Na této události se 27 let starý pražský rodák vrátil do práce po téměř pěti měsících zámku způsobeném zvednutou bradavkou. Bývalý 169. hráč hráče Red Bullion je nyní na 797. kříži.

“Jsem nespokojený s mým výkonem. Soupeř nemusel podat excelentní výkon na to, aby mě zdolal. Dobře se pohyboval a míče od něj létaly poměrně razantně, měli hodně energie a nevěděl jsem je kontrolovat. Měl jsem šance získat Skvosty v jejich prospěch ve druhé sadě Oponent věděl, co se děje se mnou Chci řídit pro lepší výkon, ale já sám jsem zkoumal.Dnes jsem porazil sám sebe, “uznal syn daviscupového kapitána SR.

Mecir mladšímu se v Trnavě nezvykne příliš dařit. Ani tentokrát nedokázal zlomit prokletí prvního kola.

” Je tu poměrně větrné. Nemůžu jít příliš daleko do dvora, protože dvůr je měkký, znovu udělal. Turnaj vždy přichází ke mně při přípravě na tvrdou část sezóny nebo po událostech na tvrdém místě. Tento rok jsem dlouho nehrál – celou letní sezónu. Přišel jsem si sem vyzkoušet, co řekne tělo na zápasovou zátěž. “ATP Challenger, Trnava – 1. kolo:

/ dotace 42 500 eur + H, antuka venku /