LM: Šest branek a tři penalty v Norsku, Ajax senzačně vypadl

BRATISLAVA. Fotbalisté chorvatského mistra Dinamo Záhřeb postoupily do play-off prestižní Ligy mistrů. V úterní divoké odvetě třetího předkola remizovali na půdě norského šampiona Molde FK 3: 3.

Po remíze 1: 1 v prvním souboji v Záhřebu postoupili díky brankám z hřiště soupeře.

V Norsku to byla pořádná drama. Domácí v osmé minutě neproměnili penaltu a pak inkasovali tři góly za pět minut. Ještě do přestávky však snížily a v nastaveném čase prvního poločasu opět zahodili pokutový kop.

V 52. minutě snížil ze třetí penalty Mohamed Elyounoussi. O dvacet minut domácích oslabil vyloučen Vegard Forren, přesto Molde vyrovnalo po přesném zásahu Olu kamarádem. Chorvaté si už ale postup uhlídaly.Sestřih ze zápasu mezi Molde a Dynamem Záhřeb (3: 3).

Jen s play-off Evropské ligy 2015/2016 se musí spokojit slavný Ajax Amsterdam. Doma senzačně neuspěl s rakouským Rapidem Vídeň.

V rámci Nemistrovské větve prohrál 2: 3. A po remíze 2: 2 v prvním souboji vypadl z LM.

V dresu vítězného týmu odchytal celý zápas slovenský reprezentační brankář Ján Novota, který viděl i žlutou kartu. Tu mu za zdržování hry ukázal krajan a hlavní rozhodčí Ivan Kružliak.

Rapid poslali do play-off dva góly Louisa Schaub a jeden Slovince Roberta Berici. Sestřih ze zápasu Ajaxu s Rapidem Vídeň (2: 3).

Branka: 3. Sviatchenko, ČK: V.Oliveira (Apoel), rozhodoval: Bobby Madden (Skot.)

/ první zápas 2: 1, do play-off Ligy mistrů postupuje Apoel Nikósie, Midtjylland se představí v play off Evropské ligy /

Branky: 54. Cavaleiro, 64. Kurzawa, 70. Martial, 77. El Shaarawy, rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)

/ první zápas 3: 1, do play-off Ligy mistrů postupuje AS Monako, Young Boys Bern se představí v play off Evropské ligy /

Branky: 43. Hussain, 52. Elyounoussi (z pok. kopu), 75. Kamara – 17. Pjaca, 20. Ademi, 22. Rog, ČK: 72. Forren (Molde), rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

/ první zápas 1: 1, do play-off Ligy mistrů postupuje Dinamo Záhřeb, Molde se představí v play-off Evropské ligy /

Branky: 53. Milik, 75. Gudelj – 12. Berici, 39. a 77.Schaub, rozhodoval: IVAN Kružliak (SR)

Ján Novota (Rapid) odchytal celý duel av 71. min dostal ŽK za zdržování hry

/ první zápas 2: 2, do play- off ligy mistrů postupuje Rapid Vídeň, Ajax Amsterdam se představí v play off Evropské ligy /