Jsme AS Trenčín. A to jsme ukázali, říká autor gólu Matúš Bero

BUKUREŠŤ. Když se v 89. minutě odvetného souboje 2. předkola Ligy mistrů v Bukurešti ocitl Matúš Bero v dobré pozici před brankářem domácích, fotbalová senzace byla na spadnutí. Cojocaru však svůj tým zachránil.

Do třetího předkola postoupil rumunský favorit.

Tři vstřelené góly na hřišti soupeře, z toho třetí v početní nevýhodě bez vyloučeného stopera Milan Rundić, či velmi dobrý herní projev mohou fotbalistů AS Trenčín naplnit pocitem z výborně odvedené práce.

“Steaua je velkoklub, ale my jsme AS Trenčín – a to jsme v odvetě i ukázali. Strašně to mrzí, chyběl krůček. Beru to trochu i na sebe, neboť takové šance musí dobrý fotbalista proměnit,” řekl Matúš Bero.

V utkání vstřelil druhý gól svého mužstva.Sestřih z odvetného utkání.

Trenčan v odvetě doplatili na slabší úvodní čtvrthodinu druhého poločasu. Ani exportní zásah Muniruho ​​a pokutový kop tudy však slovenský tým nesložili na kolena.

Brazilec Wesley v 84. minutě svým druhým gólem vykřesal postupovou naději. Existovala až do posledních vteřin nastaveného času.

“Až na dvanáct minut druhého poločasu jsme hráli velmi dobře. Možná byla jedenáctka přísná, ale rozhodčích nebudu řešit. Koho chci řešit, to jsou moji hráči. A ti šli od začátku za vítězstvím,” chválil trenér Martin Ševela pro TV dejte.

“Jsem na kluky hrdý přesto, že nepostoupili. Zažili, jak se hraje ve fotbalové Evropě.A zejména zjistili, že při odhodlaní a víře mohou sehrát vyrovnané zápasy i se soupeři, jakým je Steaua. “

” Byli jsme blízko postupu, ale chybí nám zkušenosti z takových zápasů. Jedno moje oko pláče, ale druhé se směje, “přiznal Ševela.

” Vyhráli jsme v Bukurešti a byli jsme v tomto utkání lepším týmem. Toto poznání si musíme vzít do budoucnosti, “dodal.

V podobném duchu se vyjádřil i krajní obránce Peter Čögley. Právě po jeho zákroku na Jugurtha Hamrouna rozhodčí odpískal pokutový kop.

” Domů jdeme smutní, ale cesta, kterou jsme se vybrali, je velmi správná. Můžeme se srovnávat s evropskými mužstvy, “řekl.Very sad, but proud of our team @astrencin @ChampionsLeague @officialFCSB @FCSteaua pic.twitter.com/DiHh33Wwic – AS Trenčín (@astrencin) July 22, 2015

Trenér Steauy Massimo Pedrazzini připomněl, že až takovou náročnou odvetu po vítězství 2: 0 v Žilině nečekal. “Prvních pětadvacet minut prvního poločasu jsme jakoby nehráli,” přiznal pro mediafax.ro.

“Nečekali jsme, že náš soupeř začne až tak dobře. Trochu to zřejmě moji hráči podcenili. Víme, na čem musíme zapracovat, abychom uspěli v dalším předkole proti Partizanu Bělehrad.”